Meditační kurz ve Zlíně

 • meditace // život v duchovním srdci

Tajemství štěstí

Jak…

mít inspiraci… nalézt štěstí… zažívat vděčnost… být opravdoví… cítit jistotu… získat svobodu… být sám, sama sebou…

Bezplatná přednáška a kurz meditace „Tajemství štěstí“ nám nabízí možnost stát se změnou, o kterou ve svém životě usilujeme, a odemknout náš vnitřní poklad míru, světla a hlubokého naplnění.

Přednáška v angličtině s českým překladem.

Přihlásit se můžete zde

  Vaše údaje nikde neukládáme, nebojte!

  …mít inspiraci

  Inspirace je průvodcem našeho duchovního života: jiskra, která nás probouzí ze setrvačnosti, probouzí naši lásku k životu a ukazuje nám cestu k dokonalosti. Bez inspirace nemůžeme růst, rozvíjet se ani dosáhnout úspěchu. Kde však inspiraci hledat a jak ji udržet stále zářivou?

  …nalézt štěstí

  Štěstí jako by na nás čekalo hned za rohem. Snažíme se ho chytit – ale vždy nám proklouzne mezi prsty. Skutečné štěstí nezávisí na vnějších okolnostech, činech nebo úspěchu; to vše je pomíjivé. Štěstí je stav bytí, vyzařování naší duše, které není závislé na ničem pohyblivém nebo proměnlivém. Jak tedy tohoto neuchopitelného stavu dosáhnout a udržet si ho?

  …zažívat vděčnost

  Vděčnost je univerzálním klíčem ke všem srdcím, počínaje tím naším. Vděčnost, náš nejvěrnější přítel, zjemňuje, rozjasňuje a očišťuje naše vědomí, odstraňuje negativitu, překonává překážky a urychluje náš duchovní pokrok. Co přesně je vděčnost a jak můžeme tohoto pokladu dosáhnout?

  …být opravdoví

  Nemůžeme být opravdoví, pokud neznáme sebe samé. My – to není náš fyzický vzhled, naše nálady, názory, přesvědčení, dokonce ani naše osobnost. My – to je naše duše. Abychom mohli ztělesňovat pravdu a být autentičtí, musíme žít ve své duši a ze své duše. Ale kde a co je duše a jak začít s jejím hledáním?

  …cítit jistotu

  Cítíme v sobě nejistotu, protože se spoléháme na své myšlenky, emoce a přesvědčení, které jsou proměnlivé jako počasí. Pouze naše duchovní srdce je stále jako zalité sluneční září, a tak chceme-li cítit bezpečí a vnitřní jistotu, musíme sami sebe začít vnímat prostřednictvím svého srdce. Jak ale nalézt svůj domov uvnitř našeho srdce?

  …získat svobodu

  Po tisíciletí jsme bojovali za svobodu – náboženskou, politickou, ekonomickou, intelektuální, tvůrčí i osobní. Nyní jsme svobodnější než kdykoli předtím. Přesto zůstáváme spoutaní vlastními myšlenkami, obavami, touhami a iluzemi. Jak se osvobodit od sebe samých a vzlétnout k obloze svobody?

  …být sám, sama sebou

  Vše, v co jste kdy doufali, o čem jste snili nebo po čem jste toužili, je ukryto uvnitř vás samých – a ještě mnohem, mnohem víc. Uvnitř každé lidské bytosti dýchá dokonalost. A každá lidská bytost je příslibem lepšího, dokonalejšího světa.

  Jak?

  Naučte se meditovat
  a začněte objevovat.

  Včera jsem byl chytrý.
  Proto jsem chtěl změnit svět.
  Dnes jsem moudrý.
  Proto měním sám sebe.

  — Sri Chinmoy

  Přednášející…

  Vystudovaný hudebník PRACHAR STEGEMANN z Austrálie hledá již více než 40 let hlubší porozumění, vnitřní propojení a pravé naplnění na cestě duchovního učitele Sri Chinmoye. Tato přednáška je součástí jeho letošního turné po více než 60 městech v mnoha zemích světa.

  Přihlásit se můžete zde

   Vaše údaje nikde neukládáme, nebojte!

   TÉMATA PROBÍRANÁ NA KURZU:
   • koncentrační a meditační cvičení
   • kdy, kde a jak meditovat
   • kontrola vlastní mysli a emocí
   • fyzická zdatnost a zdravý životní styl
   • vnitřní síla a disciplína

   Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, i pro ty z vás, kdo se meditovat snažíte už nějakou dobu, ale o samotě to není prostě ono. Na kurzech se snažíme vytvořit atmosféru příhodnou k meditaci a skupinu lidí, kteří meditují stejným způsobem. Kromě otevřené mysli a srdce s sebou není potřeba nic 🙂

   A na závěr trocha inspirace pro uvolnění mysli.

    

   Koncert meditační hudby „Songs of the Soul“

   Zveme vás na výjimečný koncert meditační hudby, který se koná v neděli 23. října od 19 h v sále Městské knihovny v Praze, Mariánské náměstí 1. Vstup je bezplatný se vstupenkou, kterou lze získat vyplněním formuláře na oficiálních stránkách koncertu songsofthesoul.cz. Hudba je spojena se srdcem člověka a jeho duchovní podstatou už od nepaměti. V kostelích, synagogách

   Mantra & Japa

   Mantra je zvláštní slovo nebo věta nesoucí s sebou skrytou sílu. Pokud mantru dokážete opakovat soustředěně a dušeplně, můžete z ní tuto sílu získat.

   Sebedisciplína

   Tajně víme, že bez sebedisciplíny se neobejdeme, nic nedokážeme. A přesto, když přijde na věc, najednou někam zmizí.

   Pranayama – síla dechu

   Pranayama je tisíciletími oveřená technika energizujícího dýchání. Pomocí Pranayámy dokážeme rozproudit a kontrolovat životní energii, která je uvnitř nás kdesi uložena.

   Samota

   Pocit osamocení zažilo nebo bohužel stále zažívá mnoho z nás. Možná je to náznak toho, že je na čase zaměřit svou pozornost dovnitř sebe a na chvíli neklást důraz na společenský aspekt našeho života.

   Detox mysli

   Stejně tak jako se naše tělo potřebuje očistou odlehčit, musíme pravidelně odlehčovat i své mysli.

   Tělo a duch

   Už ve starém Řecku se říkalo "Kalos kagathos", neboli volně přeloženo "ideál harmonie těla a ducha".

   Vědomí

   Na vědomí se můžeme dívat jako na proud soustředěné energie naší bytosti. Pomocí vědomí se sjednotíme s různými částmi svého bytí.

   Mantra Óm

   Mantra je posvátná slabika, slovo, několik slov či věta, nesoucí v sobě určitou vibraci. Aum je matkou všech manter a vysvětluje se jako tzv. bezzvuký zvuk.

   Tichá noc

   Když mluvíme o tichu, máme pocit, že je ticho je něco pasivního, něco jako prázdnota. Ale ticho v sobě skrývá obrovskou sílu.

   Co je meditace?

   “Když meditujeme, ve skutečnosti vstupujeme do hlubší části naší bytosti. V ten okamžik jsme schopni vynést na povrch bohatství ukryté hluboko uvnitř nás.” —Sri Chinmoy

   Vnitřní život

   Existuje svět uvnitř nás, ve kterém se ve skutečnosti odehrává hlavní část našeho života. Co nám říká starodávná moudrost je to, že co se děje uvnitř nás, to se pak projeví vně.

   Ztišení mysli

   Jakmile dokážeme ztišit svou mysl alespoň na několik minut a učinit ji tichou a klidnou, uvnitř nás vysvitne nový svět, který je samotným kořenem osobního rozvoje každého z nás.

   Inspirace

   Inspiraci potřebujeme každý z nás. Každou špetku inspirace stojí za to sdílet s ostatními, protože nikdy nevíme, kdy ji budeme sami potřebovat.

   Dynamická energie

   Žít vnitřní život neznamená jen potichu sedět se zavřenýma očima na vrcholku hory. Meditace vynáší do popředí energii skrytou hluboko v nás.

   Jeden komentář

   Komentáře jsou zakázány