Dynamická energie

Pokud se rozhodnete žít vnitřní život, nemusíte si začít hned balit a kupovat jednosměrnou letenku do Himálají. Meditovat lze i u nás, v pokojíku, v práci, kdekoliv. Meditace vynáší do popředí energii, která se v každém z nás mazaně ukrývá. Energii, která chce být projevena.  Tuto obrovskou energii můžeme následně využít v běžném životě různými způsoby.

Sri Chinmoy používal svou duchovní energii k uzvednutí neuvěřitelných zátěží (od lehké činky po závaží, která váží víc než kdejaký jedlík). Ale jeho cíl nebyl všechny přesvědčit, aby začali se vzpíráním.  Jeho cíl byl jednoduše inspirovat lidi k tomu, že je všechno možné, pokud vyneseme do popředí energii uvnitř nás.

Neexistují žádné limity, které by nám zabraňovaly jít dál, ať se to týká čehokoliv. Pouze se musíme snažit ponořit dovnitř sebe a najít své skryté možnosti. Mnoho lidí si tuto dobrou radu vzalo k srdci, například Suprabha Beckjord, která dokončila závod na  3100 mil třináctkrát po sobě!

Ten samý princip můžete aplikovat na cokoliv v našem životě. Jakmile jednou získáte přístup ke své vnitřní síle, můžete ji použít k tomu, abyste se stali lepšími umělci, básníky, hudebníky, zkrátka lepšími obyvateli Země.

Vnitřní sílu dokážeme vynést do popředí tím, že budeme vědomě žít vnitřní život.

Pokud se chcete naučit jak na to, navštivte některý z našich bezplatných kurzů!

Žiji ve světě vlastního pokroku

Nesoutěžím se zbytkem světa.
Soutěžím jen se sebou,
Protože můj pokrok je mé pravé vítězství.

„Vždy soupeř jen se sebou; nesoupeř s nikým jiným. Na úspěchu nemůžeme záviset, protože vždy přijde někdo jiný a náš předchozí úspěch se stane nepatrným. Když žijeme ve světě úspěchu, dříve nebo později jsme odsouzeni k frustraci. Ale pokud žijeme ve světě vlastního pokroku, vždy získáváme nezměrnou radost. Tato radost pochází nejen ze sebe-překonání našich vlastních možností, ale i ze samotného úsilí. Řekněme, že je mým cílem zvednout 300 liber, ale nedaří se mi to. Ten samotný fakt, že pro to důsledně cvičím a cvičím mi přináší radost, a moje vytrvalost je mým pravým pokrokem. Cokoliv děláme důsledně a oduševněle nám pomáhá dělat vnitřní pokrok.“

S těmito slovy se vydal Sri Chinmoy na neuvěřitelnou cestu ve světě vzpírání – na cestu sebepřekonání, cestu, která inspirovala, inspiruje a bude inspirovat druhé ke hledání svého vnitřního a vnějšího potenciálu.

Spirit of a Runner (film)

V tomto dokumentárním filmu o nejdelším certifikovaném běžeckém závodě na světě se zkušená ultramaratonkyně se potýká s Everestem v běhu na dlouhou trať.