Challenging Impossibility (film)

Toto je naprosto neuvěřitelný dokumentární film nazvaný Challenging Impossibility (Vzepřít se nemožnému). Dokument zachycuje vzpěračskou kariéru Sri Chinmoye. Film byl jením z vybraných titulů na festivalu 2011 Tribeca Film Festival.

Jakou roli hraje vnitřní mír v životě člověka? Může nám pomoct bránit se postupu věku, únavy a deprese? Muž míru a duchovní mistr Sri Chinmoy věřil, že ano. Ve skutečnosti měl v sílu míru takovou víru, že věnoval svůj život tomu, aby lidem ukázal, že míruplní lidé vedou k míruplnému světu.

V roce 1985 změnil svou filozofii z tiché introspekce do mocného vzepření se  nemožnému. Ve věku 54 let začal se vzpíráním. Po několik následujících let ale jeho vzpěračská dosažení nemizela, ale naopak s rostoucím věkem přibývala. Sri Chinmoy popíral všechny předsudky spojené s věkem jako bariérou rozvoje fyzické síly. Ve věku 76 let dokonce překonal mnoho svých předchozích osobních rekordů, které se neměřily v desitkách nebo stovkách kilogramů, ale v tisících.

Film Challenging Impossibility nás inspiruje k tomu, že se nikdy nemáme vzdát, že můžeme historii svého života napsat a přepsat pomocí neutuchajícího nadšení a víry v naše vlastní možnosti.

V tomto 28 minut dlouhém filmu vystupují takové legendy bodybuildingu a vzpěračství jako jsou Bill Pearl, Frank Zane, Hugo Girard, Mike Katz a Dan Lurie, a též i devítinasobný zlatý Olympionik Carl Lewis. V několika scénách se objevují i osobnosti jako Nelson Mandela, Desmond Tutu, Sting nebo Susan Sarandon. Hudbu k dokumentu složili Explosions in the Sky a Arvo Pärt.

www.challengingimpossibility.com

Připravte se na opravdu originální a napínavý dokumentární film!