Kurz meditace v Praze 10. října

Meditace je pozitivní a tvořivá cesta vedoucí k vlastnímu sebeobjevení.
Jsme zvyklí neustále něco poznávat – nové věci, situace a lidi. Známe však dobře sami sebe? Logicky by toto mělo být na prvním místě a měl by to být předpoklad k tomu, abychom dokázali v dnešním náročném světě zdárně obstát. Meditace je vyzkoušený a tisíciletími prověřený nástroj sebepoznání, který přináší trvalý a hluboký pocit míru, porozumění a spokojenosti těm, kteří ji cvičí.

Srdečně Vás zveme na bezplatný kurz meditace. Úvodní přednáška se uskuteční ve čtvrtek 10. října 2024 od 19.30h na Praze 1. Kurz pak bude dále probíhat dvakrát týdně každé pondělí a čtvrtek ve stejný čas. V případě vašeho zájmu si, prosím, zarezervujte svou účast přes náš formulář.

Přihlásit se můžete zde

  Nabízíme jednoduchý a ucelený kurz meditace v délce cca 1 měsíce. Od duchovního hledání přeš základní principy jógy až k praktickým cvičením koncentračních a meditačních technik. Budeme hovořit také o zdravém životním stylu, vnitřní disciplíně a důležitosti sportu. Všechny kurzy jsou zdarma. Více informací o kurzech zde.

  TÉMATA KURZU:
  • Vnitřní probuzení
  • Svět novýma očima
  • Cesta k osobní svobodě
  • Vnitřní síla a disciplína
  • Posílení životní energie
  • Ztišení mysli a sebedůvěra
  • Koncentrační a meditační cvičení
  • Kdy, kde a jak meditovat
  • Zdravý životní styl

   

   

  Koncert meditační hudby „Songs of the Soul“

  Zveme vás na výjimečný koncert meditační hudby, který se koná v neděli 23. října od 19 h v sále Městské knihovny v Praze, Mariánské náměstí 1. Vstup je bezplatný se vstupenkou, kterou lze získat vyplněním formuláře na oficiálních stránkách koncertu songsofthesoul.cz. Hudba je spojena se srdcem člověka a jeho duchovní podstatou už od nepaměti. V kostelích, synagogách

  Mantra & Japa

  Mantra je zvláštní slovo nebo věta nesoucí s sebou skrytou sílu. Pokud mantru dokážete opakovat soustředěně a dušeplně, můžete z ní tuto sílu získat.

  Sebedisciplína

  Tajně víme, že bez sebedisciplíny se neobejdeme, nic nedokážeme. A přesto, když přijde na věc, najednou někam zmizí.

  Pranayama – síla dechu

  Pranayama je tisíciletími oveřená technika energizujícího dýchání. Pomocí Pranayámy dokážeme rozproudit a kontrolovat životní energii, která je uvnitř nás kdesi uložena.

  Samota

  Pocit osamocení zažilo nebo bohužel stále zažívá mnoho z nás. Možná je to náznak toho, že je na čase zaměřit svou pozornost dovnitř sebe a na chvíli neklást důraz na společenský aspekt našeho života.

  Detox mysli

  Stejně tak jako se naše tělo potřebuje očistou odlehčit, musíme pravidelně odlehčovat i své mysli.

  Tělo a duch

  Už ve starém Řecku se říkalo "Kalos kagathos", neboli volně přeloženo "ideál harmonie těla a ducha".

  Vědomí

  Na vědomí se můžeme dívat jako na proud soustředěné energie naší bytosti. Pomocí vědomí se sjednotíme s různými částmi svého bytí.

  Mantra Óm

  Mantra je posvátná slabika, slovo, několik slov či věta, nesoucí v sobě určitou vibraci. Aum je matkou všech manter a vysvětluje se jako tzv. bezzvuký zvuk.

  Tichá noc

  Když mluvíme o tichu, máme pocit, že je ticho je něco pasivního, něco jako prázdnota. Ale ticho v sobě skrývá obrovskou sílu.

  Co je meditace?

  “Když meditujeme, ve skutečnosti vstupujeme do hlubší části naší bytosti. V ten okamžik jsme schopni vynést na povrch bohatství ukryté hluboko uvnitř nás.” —Sri Chinmoy

  Vnitřní život

  Existuje svět uvnitř nás, ve kterém se ve skutečnosti odehrává hlavní část našeho života. Co nám říká starodávná moudrost je to, že co se děje uvnitř nás, to se pak projeví vně.

  Ztišení mysli

  Jakmile dokážeme ztišit svou mysl alespoň na několik minut a učinit ji tichou a klidnou, uvnitř nás vysvitne nový svět, který je samotným kořenem osobního rozvoje každého z nás.

  Inspirace

  Inspiraci potřebujeme každý z nás. Každou špetku inspirace stojí za to sdílet s ostatními, protože nikdy nevíme, kdy ji budeme sami potřebovat.

  Dynamická energie

  Žít vnitřní život neznamená jen potichu sedět se zavřenýma očima na vrcholku hory. Meditace vynáší do popředí energii skrytou hluboko v nás.

  Jeden komentář

  Komentáře jsou zakázány