Kurz meditace v Liberci

 • meditace // život v duchovním srdci

Tajemství štěstí

Jak…

mít inspiraci… nalézt štěstí… zažívat vděčnost… být opravdoví… cítit jistotu… získat svobodu… být sám, sama sebou…

Bezplatná přednáška a kurz meditace „Tajemství štěstí“ nám nabízí možnost stát se změnou, o kterou ve svém životě usilujeme, a odemknout náš vnitřní poklad míru, světla a hlubokého naplnění.

Přednáška v angličtině s českým překladem.

Přihlásit se můžete zde

  …mít inspiraci

  Inspirace je průvodcem našeho duchovního života: jiskra, která nás probouzí ze setrvačnosti, probouzí naši lásku k životu a ukazuje nám cestu k dokonalosti. Bez inspirace nemůžeme růst, rozvíjet se ani dosáhnout úspěchu. Kde však inspiraci hledat a jak ji udržet stále zářivou?

  …nalézt štěstí

  Štěstí jako by na nás čekalo hned za rohem. Snažíme se ho chytit – ale vždy nám proklouzne mezi prsty. Skutečné štěstí nezávisí na vnějších okolnostech, činech nebo úspěchu; to vše je pomíjivé. Štěstí je stav bytí, vyzařování naší duše, které není závislé na ničem pohyblivém nebo proměnlivém. Jak tedy tohoto neuchopitelného stavu dosáhnout a udržet si ho?

  …zažívat vděčnost

  Vděčnost je univerzálním klíčem ke všem srdcím, počínaje tím naším. Vděčnost, náš nejvěrnější přítel, zjemňuje, rozjasňuje a očišťuje naše vědomí, odstraňuje negativitu, překonává překážky a urychluje náš duchovní pokrok. Co přesně je vděčnost a jak můžeme tohoto pokladu dosáhnout?

  …být opravdoví

  Nemůžeme být opravdoví, pokud neznáme sebe samé. My – to není náš fyzický vzhled, naše nálady, názory, přesvědčení, dokonce ani naše osobnost. My – to je naše duše. Abychom mohli ztělesňovat pravdu a být autentičtí, musíme žít ve své duši a ze své duše. Ale kde a co je duše a jak začít s jejím hledáním?

  …cítit jistotu

  Cítíme v sobě nejistotu, protože se spoléháme na své myšlenky, emoce a přesvědčení, které jsou proměnlivé jako počasí. Pouze naše duchovní srdce je stále jako zalité sluneční září, a tak chceme-li cítit bezpečí a vnitřní jistotu, musíme sami sebe začít vnímat prostřednictvím svého srdce. Jak ale nalézt svůj domov uvnitř našeho srdce?

  …získat svobodu

  Po tisíciletí jsme bojovali za svobodu – náboženskou, politickou, ekonomickou, intelektuální, tvůrčí i osobní. Nyní jsme svobodnější než kdykoli předtím. Přesto zůstáváme spoutaní vlastními myšlenkami, obavami, touhami a iluzemi. Jak se osvobodit od sebe samých a vzlétnout k obloze svobody?

  …být sám, sama sebou

  Vše, v co jste kdy doufali, o čem jste snili nebo po čem jste toužili, je ukryto uvnitř vás samých – a ještě mnohem, mnohem víc. Uvnitř každé lidské bytosti dýchá dokonalost. A každá lidská bytost je příslibem lepšího, dokonalejšího světa.

  Jak?

  Naučte se meditovat
  a začněte objevovat.

  Včera jsem byl chytrý.
  Proto jsem chtěl změnit svět.
  Dnes jsem moudrý.
  Proto měním sám sebe.

  — Sri Chinmoy

  Přednášející…

  Vystudovaný hudebník PRACHAR STEGEMANN z Austrálie hledá již více než 40 let hlubší porozumění, vnitřní propojení a pravé naplnění na cestě duchovního učitele Sri Chinmoye. Tato přednáška je součástí jeho letošního turné po více než 60 městech v mnoha zemích světa.

  Dále navazuje několik dalších setkání v rámci praktického kurzu. Kurz i úvodní večer jsou zdarma. Pokud se chcete zúčastnit, vyplňte prosím níže uvedený formulář. Rádi vám pošleme bližší informace.

   „Medituj každý den oduševněle a se sebe-nabízením.
   Žádný z tvých snů nezůstane nenaplněn.“
   Sri Chinmoy

   Jeden komentář

   Komentáře jsou zakázány