Kurz meditace v Praze

Meditace se švýcarským psychologem Dr. Kailashem Bayerem.

Srdečně Vás zveme na bezplatný kurz meditace v Praze. Úvodní setkání se uskuteční pod vedením švýcarského psychologa Dr. Kailashe Bayera ve čtvrtek 22. září od 19.30h na Praze 1. Kurz pak bude dále probíhat dvakrát týdně každé pondělí a čtvrtek od 19.30h. V případě vašeho zájmu si prosím zarezervujte svou účast přes náš formulář níže.

Kailash Beyer, psycholog ze Švýcarska, se věnuje meditaci již 50 let. Vede meditační centrum v Curychu a na svých přednáškách a kurzech hovoří jednoduchým způsobem o tom jak meditace změnila jeho život velmi pozitivním a naplňujícím způsobem.

Meditace je praktická cesta pro každého, kdo hledá způsob jak zlepšit kvalitu svého života. Pomůže vám odpoutat se od svých každodenních povinností, obav a starostí a pocítit ve svém životě více klidu, harmonie a jistoty. Pravidelná meditační praxe vám přinese mír mysli a prožitek hlubšího uvědomění, ze kterého pramení větší porozumění sobě samým a světu kolem nás. Naučte se naslouchat tiché moudrosti a žít v souladu ze svou vlastní přirozeností!

Nenabízíme individuální meditace pro veřejnost, ale strukturovaný kurz v délce cca 1 měsíce. Není nutné mít žádné předchozí zkušenosti s meditací. Během kurzu si vyzkoušíme různá koncentrační a meditační cvičení. Budeme mluvit o zdravém životním stylu, vnitřní disciplíně a důležitosti fyzické zdatnosti. Všechny naše kurzy jsou zdarmaVíce informací o kurzech zde.

TÉMATA PROBÍRANÁ NA KURZU:
 • koncentrační a meditační cvičení
 • kdy, kde a jak meditovat
 • kontrola vlastní mysli a emocí
 • fyzická zdatnost a zdravý životní styl
 • vnitřní síla a disciplína
Přihlásit se můžete zde

  Vaše údaje nikde neukládáme!

   

  Mantra & Japa

  Mantra je zvláštní slovo nebo věta nesoucí s sebou skrytou sílu. Pokud mantru dokážete opakovat soustředěně a dušeplně, můžete z ní tuto sílu získat.

  Sebedisciplína

  Tajně víme, že bez sebedisciplíny se neobejdeme, nic nedokážeme. A přesto, když přijde na věc, najednou někam zmizí.

  Pranayama – síla dechu

  Pranayama je tisíciletími oveřená technika energizujícího dýchání. Pomocí Pranayámy dokážeme rozproudit a kontrolovat životní energii, která je uvnitř nás kdesi uložena.

  Samota

  Pocit osamocení zažilo nebo bohužel stále zažívá mnoho z nás. Možná je to náznak toho, že je na čase zaměřit svou pozornost dovnitř sebe a na chvíli neklást důraz na společenský aspekt našeho života.

  Detox mysli

  Stejně tak jako se naše tělo potřebuje očistou odlehčit, musíme pravidelně odlehčovat i své mysli.

  Tělo a duch

  Už ve starém Řecku se říkalo "Kalos kagathos", neboli volně přeloženo "ideál harmonie těla a ducha".

  Vědomí

  Na vědomí se můžeme dívat jako na proud soustředěné energie naší bytosti. Pomocí vědomí se sjednotíme s různými částmi svého bytí.

  Mantra Óm

  Mantra je posvátná slabika, slovo, několik slov či věta, nesoucí v sobě určitou vibraci. Aum je matkou všech manter a vysvětluje se jako tzv. bezzvuký zvuk.

  Tichá noc

  Když mluvíme o tichu, máme pocit, že je ticho je něco pasivního, něco jako prázdnota. Ale ticho v sobě skrývá obrovskou sílu.

  Co je meditace?

  “Když meditujeme, ve skutečnosti vstupujeme do hlubší části naší bytosti. V ten okamžik jsme schopni vynést na povrch bohatství ukryté hluboko uvnitř nás.” —Sri Chinmoy

  Vnitřní život

  Existuje svět uvnitř nás, ve kterém se ve skutečnosti odehrává hlavní část našeho života. Co nám říká starodávná moudrost je to, že co se děje uvnitř nás, to se pak projeví vně.

  Ztišení mysli

  Jakmile dokážeme ztišit svou mysl alespoň na několik minut a učinit ji tichou a klidnou, uvnitř nás vysvitne nový svět, který je samotným kořenem osobního rozvoje každého z nás.

  Inspirace

  Inspiraci potřebujeme každý z nás. Každou špetku inspirace stojí za to sdílet s ostatními, protože nikdy nevíme, kdy ji budeme sami potřebovat.

  Dynamická energie

  Žít vnitřní život neznamená jen potichu sedět se zavřenýma očima na vrcholku hory. Meditace vynáší do popředí energii skrytou hluboko v nás.